ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10741615
*
nr 1074 1615
Spegel
Förgylld, 68x69
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 december 2016
kl 18:15:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/12 09:41:20
1
300 kr
10/12 20:13:03
2
500 kr
12/12 17:34:01
3
500 kr
12/12 17:34:01
2
500 kr (Budbetjänt)
12/12 17:34:43
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32
-
8321 Spegel
Rokokostil, 63x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:51
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1074 1615
Spegel
Förgylld, 68x69
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 december 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/12 09:41:20 | 1 | 300 kr |
10/12 20:13:03 | 2 | 500 kr |
12/12 17:34:01 | 3 | 500 kr |
12/12 17:34:01 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
12/12 17:34:43 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32 -
8321 Spegel
Rokokostil, 63x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37 -
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:51